YANGIN TÜPÜ SATIŞI

Yangınlar ani gelişen olaylar olduğu için her an her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Böyle durumlarla karşı karşıya kalan insanlar hemen paniğe kapılmamalı ve kapalı yaşam alanları içerisinde bulunması gereken “yangın tüpü” ile mutlaka yangına müdahale etmelidir. Unutulmaması gerekir ki “yangın tüpü” insanları yangına karşı koruyan, en önemli koruyucudur.

            Yangın tüpünün yukarıda sayılan nedenlerden dolayı büyük önem arz etmesine rağmen ülkemizde “yangın tüpü satışı” maalesef istenen düzeyde değildir. “Yangın tüpü satışı” piyasada yer alan firmalar tarafından ana iş değil de ekstra kazanç olarak görüldüğünden dolayı “yangın tüpü” alırken, fiyatı kadar güvenli olup olmadığına da dikkat etmek gerekiyor.

            “Yangın tüpü” konusunda fiyatına bakarak kalite tespiti yapmak çok yanıltıcı olabilir. “Yangın tüpü” alırken piyasa fiyatlarını çok iyi tespit ederek, piyasanın çok altında ve çok üstünde “yangın tüpü satışı” yapan firmalar tercih edilmemelidir. “Yangın tüpü satışı” yapan firma hakkında iyi bir araştırma yapılmalı ve misyonunda can güvenliğine önem verdiğinden emin olunmalıdır.

            “Yangın tüpü satışı” yapan firmaların fiyat konusunda rekabet etmek yerine, insanların can güvenliği konusunda rekabet etmeleri daha olumlu olacaktır. Çünkü hiçbir ücret, insan hayatı ile eş değer olamaz. Bu konuda “yangın tüpü” alacak kişide gerekli hassasiyeti göstermeli, üç kuruş kar edeceğim diye hem maddi hem de manevi olarak altından kalkamayacağı zararların altına girmemelidir. Bu nedenle “yangın tüpü satışı” yapan firmalar içerisinde cebinizi değil, can ve mal güvenliğinizi düşünen firmalar ile çalışmayı tercih edin.

            “Yangın tüpü” sadece yasal bir zorunluluk olduğu için ve bu konuda denetimlerde ceza yememek için değil, can ve mal güvenliği dikkate alınarak, gerekli periyodik kontrollerinin de yetkili servise yaptırılması koşulu ile evde, iş yerinde ve araçlarda mutlaka bulundurulmalıdır.